Home Events Calendar Results Subscribe to Updates Contact Us

Results are supplied by event organisers. Errors or omissions should be referred to organiser for rectification.

Individual Results

2008-11-28 Sani Stagger Endurance Race 42.2 Marathon


Position
Time
Surname
First Name
Initials
Gender
Club
Licence No
Age Catagory
1 03:16:40 Tshezi Phillip Male Sani AC senior
2 03:41:01 Jiyane Mbongisen Male uMhlathuze AC 35-39
3 03:51:45 Sibiya Thokozani Male uMhlathuze AC 35-39
4 03:59:55 Mthembu Mlungisi Male Midlands AC 35-39
5 04:04:10 Van Zyl Bertus Male Tri-X senior
6 04:07:43 Carstens Marius Male Alberton AC 50-59
7 04:08:40 Gcaba Sibusisu Male Ukhozi senior
8 04:10:44 Van Rooyen Melanie Female Richards Bay AC senior
9 04:13:50 Ndlovu Alex Male Sani AC senior
10 04:15:06 Leemans Kirsten Male Troisport 35-39
11 04:15:35 Dutoit Erina Female Lichtenberg AC 35-39
12 04:18:45 Habgood Andrew Male Richards Bay AC senior
13 04:20:01 Wagner Jason Male Run Walk For Life senior
14 04:25:02 Geel Colin Male Richards Bay AC 40-49
15 04:26:54 Radebe Nhlanhla Male Ukhozi 40-49
16 04:28:27 Siller Daniel Male Four Ways Road Runners 35-39
17 04:32:28 Tembo Kennedy Male Randburg Harriers senior
18 04:32:44 Faralla Fillipo Male Athletics North AC 40-49
19 04:35:10 Blend Robert Male Brotherhood AC 35-39
20 04:36:17 Beets Leonard Male Amanzimtoti AC 40-49
21 04:37:05 Pearson Timothy Male Adventure Racing senior
22 04:38:50 Brits Gert Male Warmbad AC 40-49
23 04:38:55 Visser Carien Female Pretoria Military 40-49
24 04:40:07 Parfitt Ashley Male Richards Bay AC senior
25 04:40:28 Collins Paddy Male Kearsney Striders 50-59
26 04:41:58 Lauterbach Siggy Male Newcastle Harriers 50-59
27 04:42:04 Botha Stefan Male No Club senior
28 04:43:15 Tierney Kristian Male Pirates AC senior
29 04:44:20 De Bruin Pieter Male Harmony AC 40-49
30 04:45:13 Mzimela Mthdhou Male Sydenham Sports Club senior
31 04:45:51 Schuman Charles Male Sasol Marathon Club 40-49
32 04:48:00 Bester Charlene Female Tuks AC senior
33 04:48:56 Atkins Michael Male Alberton AC 35-39
34 04:49:06 Green Michael Male Pirates AC 50-59
35 04:49:26 Van Dyk Johan Male Rand AC 35-39
36 04:49:45 Juglal Ravendhra Male Irene Road Running Club 40-49
37 04:51:02 Green Chris Male Troisport senior
38 04:54:32 Radebe Patrick Male Gauteng Striders 40-49
39 04:55:56 Overlett Jonathan Male Rand AC senior
40 04:56:54 Bester Braam Male Tuks AC 35-39
41 04:57:18 Ludick Isak Male Irene Road Running Club 40-49
42 04:58:10 Smith Gavin Male Four Ways Road Runners 35-39
43 05:00:38 Herbst Cornie Male Richards Bay AC 50-59
44 05:02:23 Ngcobo Nkosiyethu Male Natal Carbineers AC senior
45 05:05:14 Koller Steve Male Rand AC 60+
46 05:05:31 Annandale John Male Harmony AC 40-49
47 05:05:34 Sclanders Russell Male Natal Carbineers AC 40-49
48 05:05:54 Swart Gerhard Male Pretoria Military 50-59
49 05:06:13 Winterboer Patricia Female uMhlathuze AC 50-59
50 05:06:18 Nash Lyndon Male Hillcrest Villagers AC senior
51 05:06:38 Hardwick Craig Male Richards Bay AC 40-49
52 05:07:55 Browning Terry Male Four Ways Road Runners 50-59
53 05:08:16 Bezuidenhout Jan Male Toyota AC 50-59
54 05:08:55 Manganye Thabo Male Tsutsumani AC senior
55 05:09:15 Hibbers Mario Male Richards Bay AC senior
56 05:10:33 Thusini Mbuso Male No Club senior
57 05:12:35 Karijopawiro Danny Male No Club 40-49
58 05:13:43 Abrahams Grant Male Pirates AC 40-49
59 05:14:01 Vogelsang Iris Female Forest Hills Sports Club 40-49
60 05:14:05 Bothma Paul Male Adventure Racing senior
61 05:17:35 De Bruyn Douglas Male No Club senior
62 05:19:32 Black Driekie Female Biggarsberg AC 40-49
63 05:19:35 Van Greunen Louis Male Roodepoort AC 40-49
64 05:20:17 Allen Peter Male Umvoti AC 35-39
65 05:20:35 Dennill Tammy Female Westville AC 40-49
66 05:20:35 Mcalister James Male uMhlathuze AC 50-59
67 05:21:36 Lumley Albert Male Golden Reef Road Runners 60+
68 05:22:53 Leask Brain Male Pirates AC 40-49
69 05:24:00 Firman Peter Male Golden Reef Road Runners 60+
70 05:24:26 Cronje Andre Male Alpha Centurion 40-49
71 05:25:00 Duma Sifiso Male Sani AC senior
72 05:25:19 Saunders Natalie Female Four Ways Road Runners 50-59
73 05:25:19 Mann Stuart Male Four Ways Road Runners senior
74 05:25:28 Martin Eugene Male Virginia AC 40-49
75 05:26:58 Carstens Theunis Male Golden Reef Road Runners 40-49
76 05:27:05 Heenop Louise Female Vaal AC 40-49
77 05:27:58 Allie Mohammed Male Durban AC 40-49
78 05:28:12 Wardley Hilton Male Richards Bay AC 40-49
79 05:28:13 Holliday John Male Hilton Harriers 50-59
80 05:29:02 Van Den Raad Bert Male Alpha Centurion 60+
81 05:29:10 Geyer Derika Male Harlequins AC senior
82 05:29:10 Jackson Kim Female DHS Old Boys 40-49
83 05:29:17 Brent Steve Male No Club 40-49
84 05:29:25 Ndlovu Bongani Male uMhlathuze AC 50-59
85 05:30:06 Van Vuuren Blanche Female Irene Road Running Club 40-49
86 05:31:31 Coetzee Albert Male Alpha Centurion 50-59
87 05:32:55 Curran Sandra Female Richards Bay AC 50-59
88 05:33:22 Truter Janita Female Irene Road Running Club 40-49
89 05:33:36 Williams Sarah Female No Club senior
90 05:34:06 Van Zyl Frikkie Male Newcastle Harriers 40-49
91 05:34:06 Van Der Merwe Frikkie Male Newcastle Harriers 40-49
92 05:34:13 Holton Danny Male Dolphin Coast Striders 50-59
93 05:34:24 Fourie Haig Male Sasol Marathon Club 40-49
94 05:34:45 Chesterton Hayley Female Varsity Old Boys AC 40-49
95 05:34:45 Nicol Joanna Female Varsity Old Boys AC 40-49
96 05:35:09 Hughes Jenny Female No Club senior
97 05:36:08 Dennill Craig Male DIT AC 40-49
98 05:36:08 Cathey Mark Male Midlands AC 35-39
99 05:36:38 Prinsloo Corne Male No Club senior
100 05:37:00 Coskey Michelle Female Savages AC 40-49
101 05:37:38 Mccauley Errol Male Fitness 2000 40-49
102 05:38:25 Stone Gopane Male NBC Ac 35-39
103 05:39:37 Marais Deon Male Phobians 60+
104 05:39:51 Gill Phillip Male Natal Carbineers AC 40-49
105 05:40:00 Harcourt Mike Male Richards Bay AC 50-59
106 05:40:28 Hadingham Jacqui Female Athletics North AC 40-49
107 05:42:02 Wardley Martie Female Richards Bay AC 40-49
108 05:42:34 Crouch Wayne Male Richards Bay AC 40-49
109 05:43:30 Nel Petro Female Richards Bay AC 40-49
110 05:45:33 Thompson Andrew Male No Club 40-49
111 05:45:55 Karp Julian Male Mt Edgecombe Villagers 40-49
112 05:46:11 Onvlee Delport Male Dolphin Coast Striders 60+
113 05:46:25 Conway Sandra Female Yellowwood Park AC 40-49
114 05:46:58 Hendriks Andre Male Harlequins AC 35-39
115 05:47:21 Smith Stephen Male Vaal AC 35-39
116 05:47:31 Robert Lindy Female Four Ways Road Runners 40-49
117 05:47:32 Jimenez Violeta Female No Club senior
118 05:47:41 Corcoran Sean Male No Club senior
119 05:47:48 Sauven Tash Female No Club senior
120 05:48:05 Petzer Alan Male Chiltern AC 40-49
121 05:48:45 Naidoo Paramasivan Male No Club 40-49
122 05:49:27 Van Der Merwe Roland Male Woodview AC 50-59
123 05:49:28 Jackson Rob Male Irene Road Running Club 60+
124 05:50:13 Thompson Hayley Female No Club 35-39
125 05:50:13 Wasserman Alan Male Athletics North AC 50-59
126 05:50:28 Elsworth Malcolm Male Rand AC 50-59
127 05:51:15 Martin Christie Female Ace AC 35-39
128 05:51:29 Kempen Claus Male Arcelormittal vanderBijlPark AC senior
129 05:51:29 Olivier Fredeik Male Tuks AC senior
130 05:51:41 Du Toit Willa Male Roodepoort AC 60+
131 05:51:44 Strydom Dries Male Irene Road Running Club senior
132 05:51:53 Heathcote Ronald Male uMhlathuze AC 50-59
133 05:51:53 Abt Jason Male Four Ways Road Runners senior
134 05:51:56 Pons Dave Male Athletics North AC 40-49
135 05:51:56 Mudge Henry Male Warmbad AC 60+
136 05:52:56 Moolman Andre Male Newcastle Harriers 40-49
137 05:52:13 Van Tonder Boeta Male Sasol Marathon Club 35-39
138 05:52:13 Hough Pierre Male Tuks AC 35-39
139 05:52:13 Van Eden Frikkie Male Golden Reef Road Runners 60+
140 05:52:37 Wayland Vanessa Female Golden Reef Road Runners 40-49
141 05:52:47 Swanepoel Gayle Female Stella AC senior
142 05:52:47 Holton Pamela Female Dolphin Coast Striders 40-49
143 05:52:50 Harcourt Cheryl Female Richards Bay AC 40-49
144 05:53:44 Steyl Francois Male Run Walk For Life 50-59
145 05:54:29 Van Zyl Pieter Male Run Walk For Life 40-49
146 05:54:30 Wiggill Nicole Female Sani AC senior
147 05:54:40 Jennings Julie Female Richards Bay AC 50-59
148 05:54:46 Arian Josef Male No Club 50-59
149 05:54:46 Van Niekerk Rita Female Polokwane AC 40-49
150 05:55:00 Courtney Glenn Male Fitness 2000 60+
151 05:55:20 Smit Carel Male Tuks AC senior
152 05:55:21 Abrams Ian Male Eskom AC 50-59
153 05:56:24 Scott Raymond Male DHS Old Boys 35-39
154 05:56:35 De Beer Derick Male Umvoti AC senior
155 05:56:37 Buttle Chris Male Four Ways Road Runners 35-39
156 05:57:43 Croudace Colin Male Lowveld CC 50-59
157 05:58:01 Geel Shelley Female Richards Bay AC 35-39
158 05:58:29 Roberts Catherine Female PDAC 35-39
159 05:58:29 Wilson Tony Male Natal Carbineers AC 35-39
160 05:58:29 Mey Clint Male Natal Carbineers AC 35-39
161 05:59:54 Arnell Gail Female No Club 35-39
162 06:00:01 Grobbelaar Butch Male Randmark 50-59
163 06:00:15 Conradie Deon Male Agape AC 40-49
164 06:00:15 Van Vuuren Johan Male Irene Road Running Club 40-49
165 06:00:45 Uys Phillip Male No Club senior
166 06:00:45 Van Der Merwe Gordon Male No Club 35-39
167 06:01:02 Moonsamy Christy Male Bluff Meats AC 35-39
168 06:01:17 Botha Bennie Male Vaal AC 40-49
169 06:02:04 Jordaan Elton Male Nedbank AC senior
170 06:02:04 Van Wyhe Cyril Male East Griqualand Striders 40-49
171 06:03:07 Ward Jason Male Woodview AC 40-49
172 06:03:53 Govender Rajanthrah Male Mt Edgecombe Villagers 40-49
173 06:04:07 Zijderveld Neil Male Woodview AC 35-39
174 06:04:12 Warken Mark Male No Club 40-49
175 06:04:48 Tshili Simphiwe Male NBC Ac senior
176 06:06:06 Bester Jako Male No Club senior
177 06:06:56 Horrigan Patrick Male No Club senior
178 06:07:05 Bainbridge John Male Virginia AC 40-49
179 06:07:33 Preston Sue Female Sani AC 40-49
180 06:09:00 Coetzee Koos Male Alberton AC 50-59
181 06:09:15 Schoon Fred Male Yellowwood Park AC 40-49
182 06:09:28 Sutherland Sue-anne Female Adventure Racing senior
183 06:09:28 Ralph Hayley Female Adventure Racing senior
184 06:09:48 Chitja Mal Male Collegians Harriers 35-39
185 06:11:28 Narothum Sharda Female Eskom AC 40-49
186 06:11:30 Van Der Merwe Charmaine Female Newcastle Harriers 40-49
187 06:11:41 Visser Barend Male Tuks AC 40-49
188 06:12:10 Dalais Vincent Male Hillcrest Villagers AC 40-49
189 06:12:45 Curtin Chris-anne Female Natal Carbineers AC 40-49
190 06:12:45 Manson Michael Male Natal Carbineers AC 50-59
191 06:12:59 Webster Frances Female Estcourt AC 50-59
192 06:14:14 Van Aardt Rudie Male Richards Bay AC 50-59
193 06:14:36 Nzuza Sifiso Male Collegians Harriers 40-49
194 06:15:58 Ellis Margaret Female Tuks AC 40-49
195 06:15:58 Botha Hendrina Female Tuks AC 40-49
196 06:16:26 Mampetlane Oscar Male NBC Ac senior
197 06:16:26 De Jager Sonnett Female Harlequins AC senior
198 06:16:26 Mavapersad Ramjee Male Woodview AC 40-49
199 06:17:34 Bronkhorst Christine Female NBC Ac 35-39
200 06:17:37 Devine Brendan Male Sani AC 40-49
201 06:17:44 Haupt Paul Male Pirates AC 50-59
202 06:17:48 Stoop Gerhard Male Tuks AC 35-39
203 06:18:40 Naidoo Alesh Male SAPS Striders 40-49
204 06:18:59 Ellis Alexander Male Tuks AC 40-49
205 06:18:59 Botha Andre Male Tuks AC 50-59
206 06:21:42 Erasmus Francois Male Run Walk For Life senior
207 06:21:45 Vd Raad Gerard Male Irene Road Running Club 60+
208 06:22:10 Gouws Kees Male Tuks AC senior
209 06:22:10 Lotz Schalk Male Tuks AC senior
210 06:22:12 Rahim Mushtag Male Topform Athletic Club 40-49
211 06:22:20 Naidoo Mergan Male Woodview AC 40-49
212 06:22:26 Hall Samantha Female Irene Road Running Club 35-39
213 06:22:26 Mossop Maureen Female Irene Road Running Club 40-49
214 06:22:44 Labuschagne Nico Male Germiston Callies Harriers 40-49
215 06:23:31 Swanepoel Frans Male No Club senior
216 06:23:31 Harvie Judith Female No Club senior
217 06:23:31 Labuschagne Petrus Male Boksburg AC 40-49
218 06:23:31 Labuschagne Linda Female No Club 40-49
219 06:23:31 Mcgowan John Male Benoni Northerns AC 50-59
220 06:23:31 Wessels Estelle Female Middleburg MC 40-49
221 06:23:31 Rammayas Vijandra Male Forderville AC 50-59
222 06:23:31 V D Westhuizen Yvette Female Irene Road Running Club 40-49
223 06:23:31 Quilliam Hazel Female Roodepoort AC 60+
224 06:24:34 Livingstone Malcolm Male Germiston Callies Harriers 50-59
225 06:25:36 Schreiner Geoff Male Athletics North AC 50-59
226 06:26:24 Herbst Karen Female uMhlathuze AC 40-49
227 06:26:27 Engelbrecht Santy Female Ace AC 35-39
228 06:26:38 Schmidt Rob Male Witbank MC 35-39
229 06:26:50 Wessels Frank Male Middleburg MC 40-49
230 06:27:38 Varty Barry Male Yellowwood Park AC 60+
231 06:27:47 Van Eeden Gary Male Eskom AC senior
232 06:28:00 Mtetwa Klaas Male Ukhozi 50-59
233 06:28:35 Skinner Belinda Female Irene Road Running Club 40-49
234 06:29:10 Cuffe Elaine Female Irene Road Running Club 40-49
235 06:29:10 Peachey Michael Male Richards Bay AC 50-59