Home Events Calendar Results Subscribe to Updates Contact Us

Results are supplied by event organisers. Errors or omissions should be referred to organiser for rectification.

Individual Results

2008-11-28 Sani Stagger Endurance Race 21.1km Down Run


Position
Time
Surname
First Name
Initials
Gender
Club
Licence No
Age Catagory
1 01:20:35 Visser Dawid Male Maxed Elite senior
2 01:39:27 Gordon Grant Male Collegians Harriers 35-39
3 01:41:11 Eaton Debbie Female Collegians Harriers senior
4 01:49:14 Jee Warren Male Vaal AC senior
5 01:49:58 Ford Dale Male Yellowwood Park AC 35-39
6 01:51:22 Bode Cathryn Female Westville AC senior
7 01:52:10 Van Blerk Frances Female Nedbank AC 50-59
8 01:53:29 Oosthuizen Verlie Female No Club senior
9 01:56:15 Lowes Rick Male No Club 35-39
10 01:56:33 Botha Gabriel Male Amanzimtoti AC senior
11 01:57:34 Esterhuyse Lucas Male Queensburgh Harriers 35-39
12 01:57:37 Wenke Heather Female Westville AC 40-49
13 01:58:30 Doyle Hylton Male Queensburgh Harriers 35-39
14 01:58:56 Herbst Jannie Male Eskom AC 40-49
15 01:59:40 Lamprecht Riandri Female NBC Ac senior
16 02:00:19 Patterson Andrew Male Hillcrest Villagers AC 40-49
17 02:01:33 Donnoli Ria Female Collegians Harriers 50-59
18 02:02:28 Molewa Kenneth Male NBC Ac senior
19 02:02:56 Rom Kevin Male DHS Old Boys senior
20 02:03:18 Bargate Karen Female UKZN AC 50-59
21 02:04:40 Wilkins Blake Male Rand AC 60+
22 02:05:41 Blackbeard Martin Male No Club 50-59
23 02:06:24 Pitout Sarah Female DHS Old Boys 40-49
24 02:08:53 Juglal Sarla Female Chatsworth AC 40-49
25 02:10:42 Mangan Clare Female Riverside Harriers AC 50-59
26 02:11:38 Streicher Emile Male Riverside Harriers AC 40-49
27 02:11:48 Bartlett John Male Richards Bay AC 50-59
28 02:12:59 Rougier-lagane Herve Male PDAC 50-59
29 02:12:59 Zettler Len Male Queensburgh Harriers 60+
30 02:13:13 Motsaathebe Edward Male NBC Ac 40-49
31 02:16:12 Bryce Kim Female Westville AC senior
32 02:16:56 Horner Grant Male Riverside Harriers AC 40-49
33 02:18:57 Mynhardt Hennie Male Run Walk For Life 40-49
34 02:20:22 Shaw Evan Male Rand AC 60+
35 02:20:50 Fryer Kate Female Riverside Harriers AC 40-49
36 02:22:19 Fryer Alan Male Riverside Harriers AC 40-49
37 02:22:27 Botha Pieter Male Sunward AC 35-39
38 02:22:55 Brink Rykie Female Pirates AC 40-49
39 02:23:52 Klopper Frans Male Collegians Harriers 50-59
40 02:23:52 Mason Bruce Male uMhlathuze AC senior
41 02:23:55 Stevenson Jason Male Yellowwood Park AC senior
42 02:24:25 Stephens Irma Female Eskom AC 50-59
43 02:24:27 Hewitt Nicola Female Riverside Harriers AC 35-39
44 02:24:33 Du Preez Danie Male Ladysmith AC 40-49
45 02:26:15 Smith Sharon Female Yellowwood Park AC senior
46 02:27:16 Gaylard Mervyn Male Rand AC 60+
47 02:28:17 Botha Carl Male Hilton Harriers 60+
48 02:28:48 Smith Anna Female No Club 40-49
49 02:29:57 Mason Chanleigh Female uMhlathuze AC senior
50 02:29:57 Barnett Dave Male Sani AC 60+
51 02:32:11 Roberts Gary Male PDAC 35-39
52 02:33:41 Groeneveld Steven Male Pretoria Military 60+
53 02:33:41 Botha Surita Female Sunward AC senior
54 02:35:29 Niewoudt Peet Male Eagles AC 50-59
55 02:35:33 Swanepoel Stephanus Male Eagles AC 50-59
56 02:35:33 Kijko Malgosia Female Eagles AC senior
57 02:35:39 Moosa Nisa Female Chatsworth AC 35-39
58 02:35:43 Ginya Sipho Male NBC Ac senior
59 02:36:38 Nekomponi Richard Male NBC Ac 50-59
60 02:36:42 Vickery Heather Female No Club senior
61 02:36:59 Hope Frank Male Eskom AC 60+
62 02:38:17 Kolokoto Evah Female NBC Ac 40-49
63 02:38:23 Taylor Samantha Female Morningside CC 35-39
64 02:40:24 Rautenbach Rene Female Richards Bay AC 40-49
65 02:40:24 Bailey Bill Male Richards Bay AC 60+
66 02:40:55 Cameron Nathalie Female Richards Bay AC 40-49
67 02:41:10 Pyle Juliana Female Midlands AC 40-49
68 02:41:21 Haselum Bob Male Rand AC 60+
69 02:42:40 Currie Rodney Male uMhlathuze AC 40-49
70 02:42:40 Bunting Gill Female Four Ways Road Runners 50-59
71 02:42:40 Lovell Ross Male Yellowwood Park AC senior
72 02:45:40 Linnett Colin Male Yellowwood Park AC 50-59
73 02:45:40 Fernihough Ingrid Female Riverside Harriers AC 40-49
74 02:46:35 Du Preez Ange Female Ladysmith AC 40-49
75 02:46:45 Smith Henri Male No Club 50-59
76 02:47:18 Glen Lynette Female Four Ways Road Runners 40-49
77 02:47:20 Claasen Schalk Male Eagles AC 50-59
78 02:48:39 O Hara Sharon Female Natal Carbineers AC 50-59
79 02:48:39 Nicholson Merle Female Natal Carbineers AC 50-59
80 02:48:39 Naidoo Shirley Female Natal Carbineers AC 40-49
81 02:48:41 Nicholson Joe Male Natal Carbineers AC 50-59
82 02:49:31 Stanton Jim Male Savages AC 50-59
83 02:52:20 Metswamere Maria Female NBC Ac 35-39
84 02:53:45 De Bruyn Tinus Male No Club 40-49
85 02:53:50 Vorster Edgar Male No Club senior
86 02:53:50 Vorster Riana Female Warmbad AC 40-49
87 02:54:04 Miya Sipho Male NBC Ac senior
88 02:54:32 Moolman Rene Female Newcastle Harriers 40-49
89 02:55:24 Abrams Jenny Female Eskom AC 50-59
90 02:56:07 Dring Jackie Female Jhb Canoe Club 50-59
91 02:56:07 Pitchers Moira Female Four Ways Road Runners 35-39
92 02:56:24 Foster Ian Male Sani AC 60+
93 02:56:27 Hallett Jandi Female PDAC 40-49
94 02:56:27 Rougier-lagane Sonja Female PDAC 50-59
95 02:56:27 Coombes Eileen Female PDAC 40-49
96 02:56:50 Scully Shirleen Female No Club senior
97 02:58:08 Ludick Hendriette Female Irene Road Running Club 50-59
98 02:58:08 Claasen Maretha Female Eagles AC 50-59
99 02:58:29 Hylton Wendy Female Saints AC 40-49
100 02:59:12 Kruger Kathy Female Eskom AC raced 35+
101 02:59:12 Sutton Lindsay Female No Club senior
102 03:02:35 Taylor Gordon Male Morningside CC 40-49
103 03:02:44 Hinchcliffe Emma Female Four Ways Road Runners 40-49
104 03:02:57 Moxley Leonie Female Queensburgh Harriers 40-49
105 03:02:57 Davies Christine Female Sani AC 50-59
106 03:03:24 Tshabalala Elizabeth Female NBC Ac 50-59
107 03:06:38 Smith Janice Female Four Ways Road Runners 35-39
108 03:06:51 Pretorius Barney Male Riverside Harriers AC 60+
109 03:09:43 Louw Tienie Female East Griqualand Striders 60+
110 03:10:03 Currie Marian Female uMhlathuze AC 35-39
111 03:11:16 Lekalakala Oupa Male NBC Ac senior
112 03:14:18 Bartlett Cynthia Female Richards Bay AC 50-59
113 03:14:18 Van Der Walt Tanya Female Richards Bay AC 50-59
114 03:15:25 Hope Belinda Female Eskom AC 35-39
115 03:15:25 Beesley Madge Female Natal Carbineers AC 40-49
116 03:15:40 Honneysett Debbie Female Savages AC senior
117 03:16:10 Biggs Debbie Female Yellowwood Park AC senior
118 03:16:11 Reeve Gregory Male Yellowwood Park AC senior
119 03:16:19 Reed Liz Female Natal Carbineers AC 50-59
120 03:16:26 Louw Tobie Male East Griqualand Striders 60+
121 03:17:34 Rapetsoa Maggy Female NBC Ac 35-39
122 03:17:34 Ndlovu Nonhlanhla Female NBC Ac senior
123 03:17:34 Motsoeni Ntombi Female NBC Ac senior
124 03:18:19 Badenhorst Janice Female uMhlathuze AC 50-59
125 03:19:24 Howard Frank Male No Club 40-49
126 03:21:14 Sutton Juanita Female Run Walk For Life 50-59
127 03:21:14 Baird Jill Female Run Walk For Life 60+
128 03:22:19 Veldsman Johan Female Eagles AC senior
129 03:22:19 Veldsman Retha Female Eagles AC senior
130 03:24:22 Hitge Rina Female Gold Dust senior
131 03:24:22 Wilkens Carien Female No Club Junior
132 03:24:45 Bateman Ann-marie Female Riverside Harriers AC 40-49
133 03:26:56 Ncuba Anxiuos Female NBC Ac 35-39
134 03:27:41 Ford Angela Female Yellowwood Park AC senior